Prezent dla mamy

Kilka lat temu wyprowadziłam się z domu rodzinnego do położonego na drugim końcu Polski miasta. Dostałam ofertę dobrze płatnej pracy i możliwość zamieszkania w służbowym mieszkaniu. Od tej pory Radom stał się moim drugim domem, a w miejscowości rodzinnej bywałam od święta. Nie sposób było często pokonywać odległość dzielącą mnie z rodziną – podróż bywała męcząca, a ja i tak zazwyczaj dostawałam urlop na maksymalnie trzy dni, z czego niemalże dwa zabierało mi samo przemieszkanie się z punktu A do punktu B.

W Radomiu żyje mi się dobrze, miasto przypadło mi do gustu od pierwszego dnia. Urzekło mnie w nim wiele miejsc, z czego najbardziej godne polecenia są: Muzeum Wsi Radomskiej, Muzeum Jacka Malczewskiego czy też piękny Kościół Świętej Trójcy. Poza tym w mieście organizowane są pokazy samolotów rozsławione na całą Polskę – Air Show.

Pewnego dnia będąc w pracy odebrałam telefon od brata – mama wylądowała w szpitalu, schodząc ze schodów potknęła się i skręciła kostkę. Niby nic poważnego, ale kocham swoją mamę i zawsze mam wyrzuty sumienia, że poświęcam jej mało czasu. Dłuższy urlop, który zamierzałam spędzić w domu rodzinnym miała już zaplanowany od jakiegoś czasu – przypadał za równy tydzień. Wiedząc, że nie zdziałam zbyt wiele u swojego szefa, postanowiłam jakoś w inny sposób wyrazić swoją troskę o mamę. Nie chciałam tego załatwić banalną rozmową przez telefon.

Stwierdziłam, że to doskonały moment na skorzystanie z usług kwiaciarni internetowej poleconej mi niegdyś przez przyjaciółkę. Szybko odszukałam adres poczty z kwiatami o nazwie Kwiatowa Przesyłka i zaczęłam poszukiwania idealnego bukietu dla mojej rodzicielki. Wybór okazał się tak ogromny, że trudno było mi się zdecydować na konkretnie jeden model. Jako, iż był to początek jesieni postanowiłam, że wyślę mamie ostatnie tchnienie lata – bukiet ze słoneczników. Aby upewnić się, czy moja decyzja będzie dobra przeczytałam jeszcze komentarze, z których jasno wynikało, że dostarczane kwiaty są piękne, pachnące i świeże.

Pozbywszy się wszelkich wątpliwości, zaczęłam wypełniać formularz dostawy. W dodatkowym polu dotyczącym bileciku wpisałam kilka słów z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia. Chcąc zapłacić za zamówienie, zauważyłam, że nie ponoszę żadnych dodatkowych kosztów związanych z doręczeniem kwiatowej przesyłki – na stronie obowiązuje darmowa dostawa.
Zleciłam dostarczenie kwiatów na kolejny dzień. Przed południem odebrałam telefon – dzwoniła mama dziękując za niespodziankę i życzenia powrotu do zdrowia. Na koniec rozmowy wzruszonym głosem powiedziała, że nie może doczekać się mojego przyjazdu do domu.

Jesień…

Czy jest coś w jesientulips-708410_640i co lubicie? Ja chyba nic… Za oknem jest coraz mniej słońca, coraz częściej pada, a rano nie chce się wychodzić z łóżka… Jak w takie dni radzicie sobie z jesienną deprechą? Ja wypijam ogromne ilości smakowych, aromatycznych herbat, a wracając z pracy odwiedzam radomską kwiaciarnie, w końcu sezon  na tulipany rozpoczęty więc trzeba kupić barwny bukiet na te szare, przytłaczające dni.

KF

Kobiety i kwiaty

Kwiaty od starożwoman-768702_640ytności towarzyszą kobietom. W dawnych czasach były częścią ubioru, teraz są bardziej traktowane jako dodatek w formie rożnych kwiecistych zawieszek, bransoletek czy kolczyków, często dzięki projektantom towarzyszą nam w świecie mody. Kwiaty to nieodłączny atrybut kobiety. Dzisiaj otrzymujemy kwiaty czy to pojedyncze róże, tulipany lub kolorowe bukiety. Każda z nas lubi dostawać kwiaty z okazji czy to bez okazji.

KF

 

Ostatni miesiąc wakacji.

daisy-3416_640Małymi kroczkami zbliżamy się do początku sierpnia – ostatniego miesiąca wakacji. Zdecydowanie jest to ostatni moment aby wyjechać na wakacje i odpocząć od codzienności. A Wy skorzystaliście już z urlopu, czy jeszcze czekacie na wolne?
Jeśli jeszcze nie wyjechaliście polecamy Wam na poprawę humoru w pracy bukiet ze słoneczników, one z pewnością przypomną Wam, że już niedługo czeka Was odpoczynek od codzienności.

 

P.W.

Kwiaty na wakacjach.

girl-757441_1280Pierwszy miesiąc wakacji pomału dobiega końca. Mamy nadzieję, że choć część z Was już wypoczęła i skorzystała z pięknej pogody. Ja natomiast jeszcze czekam na czas kiedy będę mogła oderwać się od rzeczywistości i wypocznę choć przez chwilę w rodzinnym gronie. A póki wakacje nie zapomnijcie o swoich najbliższych. Może warto wysłać im za pośrednictwem Kwiatowej Przesyłki trochę słońca w postaci bukietu słoneczników.

P.W.

Jesteś typem domownika? Mamy dla Ciebie propozycje

african-violet-299069_640Lubisz spędzać czas przed komputerem lub telewizorem? Nie lubisz kontaktu z ludźmi lub po prostu nie masz ochoty wychodzić „na miasto”? Najlepiej czujesz się we własnych czterech ścianach i wolisz zakupy internetowe od stacjonarnych? A może w kontaktach z dziewczynami idzie Ci lepiej przez internet niż w tradycyjny sposób?

Jeśli choć na jedno z pytań odpowiedziałeś twierdząco to mamy dla Ciebie propozycję! Nie musisz mieć dziewczyny, by zamówić komuś kwiaty, bo jest to idealny pomysł na inne okazje – ślub w rodzinie, dzień matki, dzień babci, czy urodziny siostry. Jeśli nie jesteś przekonany do obdarowywania bliskich roślinami ozdobnymi możesz także wysłać prezent! Kwiaciarnia internetowa w Radomiu ma bardzo bogatą ofertę kwiatów ciętych, jak również różnego rodzaju słodyczy i upominków. Z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego na konkretną okazję!

P.M.